Atpakaļ

“BLAUMAŅA RESIDENCE”

“BLAUMAŅA RESIDENCE”

Rīga ir pārsteidzoša pilsēta ar unikālu arhitektūru. Gandrīz katrai ēkai ir īpašs raksturs, liktenis un stāsts. “Blaumaņa residence” nav izņēmums. Ēka tika uzcelta 1897. gadā pēc pagājušā gadsimta vadošā arhitekta Karla Felsko skicēm.

Rezidences sienās dzīvoja slaveni rakstnieki (Jānis Veselis), aktieri (Hermīne Freimane, Hedviga Lagocka), baleta dejotāji (Jūlijs Opmanis) un citi modernisma kultūras elites pārstāvji. Mūsu mērķis bija atjaunot šo 19. gadsimta arhitektūras pieminekli un dot tam otro elpu.Augstais speciālistu līmenis, kā arī būvniecībā un renovācijā izmantotās tehnoloģijas deva mums iespēju apvienot divus dažādus laikmetus to vislabākajā izpausmē. Šodien “Blaumaņa residence” var dēvēt par īstu tradicionālās Eiropas arhitektūras interpretācijas piemēru mūsdienīgā pilsētā.

“Blaumaņa residence” uzskatāma par vienu no labākajiem 19. gadsimta vadošā arhitekta Karla Felsko darbiem, kurš dzīvoja un radīja savus darbus laikā, kad notika mākslas laikmetu maiņa. Felsko ir autors vairāk nekā simts dzīvojamajām un publiskajām ēkām, no kurām lielākā daļa ir iekļauta galvaspilsētas kultūras fondā. Viņa projektētās celtnes izceļas ar detalizētiem fasādes elementiem — karnīzēm, margām un vītnēm, kuri veidoti pēc tradicionālā stila un telpas harmonijas likumiem.

Savu talantu, mīlestību pret tēlotājmākslu un arhitektūru Karls Felsko ir mantojis no slavenā tēva Johana Daniela Felsko, pēc kura skicēm tika uzbūvēti tādi arhitektūras šedevri kā Mazā Ģilde, Svētā Jāņa baznīca, Vecās Sv. Ģertrūdes baznīca un daudzas citas vēsturiskas ēkas. Rezidence lieliski iekļaujas Blaumaņa ielas apkārtnes arhitektūrā, tajā pašā laikā piedāvājot visu nepieciešamo topošo iemītnieku komfortam un patvērumam no dinamiskās un urbānās pilsētas vides. Ēka atrodas klusā vietā, kas norobežota no satiksmes plūsmas. “Blaumaņa residence” tuvumā atrodas pilsētā nozīmīgas kultūras vietas, parki, muzeji, krastmala, Vecrīga, lielākās universitātes, biznesa un iepirkšanas centri, padarot Jūsu nākotnes mājokļa atrašanas vietu īpaši pievilcīgu. Katrā korpusā ir 6 stāvi. Piedāvājumā ir vienistabas, divistabu, trīsistabu un četristabu dzīvokļi ar pilnu apdari un 34 – 154 m² platību.

Kontaktpersona

Ilona Gorenko

Ilona Gorenko

Nekustamā īpašuma nodaļas vadītāja Ideal Property. +37126176578 Viber ilona@idealproperty.lv

Uzdot jautājumu